Camping C-175 „Rusałka” był i jest stale modernizowany. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. nowością stały się drewniane domki turystyczne. Ich producentem były Zakłady Konstrukcji Drzewnych „KONS-DOM” w Węgorzewie. Różniły się one między sobą konstrukcją, wielkością i standardem. Jeden z najstarszych, a niewątpliwie najmniejszy powierzchniowo domek, znajduje się tuż za świetlicą.

Na „Rusałce” ustawiono domki co najmniej kilku typów. Najprawdopodobniej najliczniejszymi były Domki Turystyczne DT–28/W–1. Na powierzchni 31 m2 znajdowały się cztery pomieszczenia: przedpokój, dwa pokoje i kuchnia. Ponadto od frontu przylegał taras z wnęką. W 1979 roku cena detaliczna takiego domku wynosiła 92 100 zł. Współcześnie na „Rusałce” większość DT–28/W–1 została zmodernizowana i nieco przebudowana. Najbliższy historycznemu oryginałowi jest domek nr 25.

Podobnym standardem charakteryzował się Domek Turystyczny DT–28/W–2, miał jednak większą powierzchnię zajmowaną przez okna. Był nieco tańszy, kosztował 86 100 zł. Tego typu domki stoją za „Szymonówką”, nieco zmodyfikowany oryginał to nr 53.

W 1972 roku w „Naszym Słowie” Janusz Sieczka ze Skarżyska-Kamiennej pisał: „W tym roku ośrodek poddany został gruntownej modernizacji. Wybudowano 20 nowych i funkcjonalnych domków campingowych, a także przestronną świetlicę. Domki posiadają 2 pokoje, minikuchnię, przedpokój i werandę. Ośrodek jest naprawdę nowoczesny, choć w pełni nie zrobiono wszystkiego na czas i zgłaszane przez wczasowiczów usterki winny być jak najrychlej usunięte. Dzisiaj spójrzmy na ośrodek przez «różowy» filtr założony na obiektyw aparatu fotograficznego. Piękne okolice, rybne jeziora, specyficzny mikroklimat, a także baza stwarzają możliwości do dobrego wypoczynku i regeneracji sił”.

Współcześnie na „Rusałce” pojawiają się także nowe modele domków, niemniej większość z nich jest nadal utrzymana w tutejszej, lokalnej stylistyce. Nieporównywalny z dawnymi konstrukcjami jest natomiast standard i wyposażenie nowych budowli.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kolekcji Jerzego Łapo.